Nosidełko dla dziecka – wygoda dla rodzica

Nosidełko dla dziecka to wybawienie dla wielu rodziców. Zapewnia wygodę w czasie spacerów, wyjścia do sklepu czy codziennych czynności domowych. Czy faktycznie warto kupić nosidełko, jaki model wybrać? Czy jest to bezpieczne rozwiązanie dla dziecka? Oto kilka podstawowych informacji dla rodziców szukających idealnego nosidełka dla swojego malucha.

Nosidełko dla dziecka – jaki model będzie odpowiedni?

Nosidełko dla dziecka warto kupować w sprawdzonym sklepie i wybrać produkt renomowanej marki – tutaj za ceną bardzo często idzie jakość, dlatego warto wybierać nieco droższe modele o ergonomicznym kształcie, które pozwalają przybrać dziecku wygodną pozycję. W sklepach obecnie można znaleźć następujące rodzaje nosidełek:

nosidełka usztywniane – są coraz mniej dostępne, z uwagi na to, że nie są polecane przez ortopedów i pediatrów – nie pozwalają dzieciom przyjąć wygodnej dla nich pozycji. Jeśli już decydujemy się na takie rozwiązanie to tylko dla starszych dzieci i na krótkie spacery;

nosidełka ergonomiczne – są dostępne w wielu rozmiarach i wariantach. Z reguły pozwalają na noszenie dziecka z przodu, na plecach i bokiem, przodem lub tyłem do opiekuna. Pamiętać należy, że noworodki i małe dzieci powinny być noszone wyłącznie przodem do opiekuna;

nosidełka turystyczne – dostosowane do potrzeb rodziców aktywnie spędzających czas razem z dziećmi. Przystosowane do wielogodzinnego noszenia dziecka;

nosidełka biodrowe – przeznaczone do noszenia starszych dzieci, które samodzielnie siedzą. W tym nosidełku rodzic podtrzymuje dziecko jedną ręką.

Nosidełko dla dziecka – dlaczego warto?

Nosidełko dla dziecka pozwala opiekunowi zachować pełną swobodę ruchów, dzięki czemu można mieć dziecko zawsze przy sobie i zajmować się codziennymi czynnościami. Nosidełko sprawdzi się także w czasie długich spacerów czy zakupów. Dzięki niemu można dotrzeć z dzieckiem tam, gdzie manewrowanie wózkiem jest utrudnione.

nosidełko marki chicco
Nosidełko dla dziecka marki Chicco

Wygodne nosidełko dla dziecka, czyli jakie?

Nosidełko uważa się za komfortowe, wtedy gdy pozwala przyjąć dziecku bezpieczną dla niego pozycję oraz daje podparcie dla pleców. Jeżeli chodzi o wygodę rodzica to nosidełko powinno mieć szeroki pas na biodra oraz ramiona. Muszą one mieć wytrzymałe przeszycia. Dobrze, jeśli są wyściełane miękkim materiałem. Nosidełko powinno mieć też możliwość regulacji szerokości, tak by dopasować je idealnie do sylwetki osoby, która aktualnie będzie nosiła dziecko. Pozwoli to na używanie jednego nosidełka przez kilka osób, które opiekują się dzieckiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *